Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

300. Lakota dla Amerykanów

Lotnictwo wojskowe, 15 maja 2014

Airbus przekazał US Army 300. śmigłowiec UH-72A Lakota.

Jubileuszowy, 300. śmigłowiec UH-72A przekazany siłom zbrojnym USA / Zdjęcie: Airbus

Dziś w zakładach Airbusa w Columbus w stanie Mississippi miała miejsce uroczystość przekazania US Army 300. śmigłowca wielozadaniowego UH-72A Lakota. Producent dostarczył wojsku Lakoty w 7 różnych konfiguracjach, przystosowanych do wykonywania misji szkoleniowych, zabezpieczenia granic, poszukiwania i ratownictwa, ewakuacji medycznej, usuwania skutków klęsk żywiołowych, przewozu VIP-ów i wsparcia (Fundusze na kolejne Lakoty, 2014-01-20).

5 śmigłowców tego typu jest używanych przez U.S. Naval Test Pilot School, która szkoli pilotów eksperymentalnych dla potrzeb US Navy, US Marine Corps i US Army. Flota amerykańskich UH-72A przekroczyła niedawno nalot 200 tys. h, przy zachowaniu ponad 90-% gotowości operacyjnej.

300. Lakota dla US Army będzie służył w Army National Guard (ANG, Gwardii Narodowej) stanu Missouri. Wiropłat dostarczono w wersji Security and Suport (S&S), umożliwiającej wykonywanie zadań bezpieczeństwa publicznego i wsparcia na szczeblu batalionu. Jego wyposażenie obejmuje czujniki optoelektroniczne / podczerwieni, reflektor poszukiwawczy, kamerę cyfrową, łącze kodowanej transmisji danych i mapy cyfrowe.

Lakoty w konfiguracji S&S służą obecnie w jednostkach ANG, zapewniając bezpieczeństwo południowo-wschodniej granicy Stanów Zjednoczonych i zwalczając przemyt narkotyków. Dostawy UH-72A do jednostek Gwardii Narodowej umożliwiły wycofanie ze służby przestarzałych OH-58 i UH-1, zaś przydzielenie Lakot do jednostek liniowych US Army pozwoliło na przeniesienie śmigłowców UH-60 Black Hawk do wykonywania zadań bojowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.