Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy ATR 72-600 dla Fiji Link

Lotnictwo cywilne, 03 czerwca 2014

Dzisiaj w Tuluzie przedstawiciele Fiji Link odebrali pierwszy samolot komunikacji regionalnej ATR 72-600.

Pierwszy ATR 72-600 przeznaczony dla linii Fiji Link / Zdjęcie: ATR

Dziś w zakładach konsorcjum ATR w Tuluzie przedstawiciele Fiji Link, będącej regionalnym subsydium Fiji Airways (Prezentacja pierwszego A330 dla Fidżi, 2013-03-15), odebrali pierwszy turbośmigłowy samolot komunikacji regionalnej ATR 72-600. Został on wyleasingowany od singapurskiego przedsiębiorstwa Avation PLC (Avation kupuje kolejne ATR, 2013-12-18).

Przewoźnik zamówił 2 samoloty tego typu, o pojemności 68 pasażerów, które zastąpią w służbie starsze ATR 42-500. Pozwoli to na zwiększenie częstotliwości obsługi połączeń z krajowymi portami Nadi, Suva i Labasa. Nowy samolot będzie bazował w porcie Suva, skąd zainauguruje loty do Apii.

Fiji Link, znane poprzednio jako Pacific Sun, dysponują obecnie parą 44-miejscowych ATR 42-500 i 3 De Havilland DHC6-300 Twin Otter, przystosowanymi do przewozu 19 pasażerów. Siatka połączeń obejmuje krajowe destynacje: Labasa, Lakeba, Nadi, Suva i Vanuabalavu. Oprócz tego Fiji Link wykonuje także loty międzynarodowe, pod egidą Fiji Airways, z Suva do Tonga (Nukuálofa), Tuvalu (Funafuti) i Vanuatu (Port Vila).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra