Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliardowe zlecenie DCNS

Marynarka wojenna, 03 czerwca 2014

Według francuskich mediów, DCNS zawarło ostatecznie porozumienie o sprzedaży Egiptowi czterech fregat typu Gowind.

Zakupione przez Egipt fregaty mają wypierać 2400 t, co znaczy, że będą znacznie większe niż zbudowana dla marynarki wojennej Francji i wykorzystywana w celach marketingowych L'Adroit (P725) (na zdjęciu) o wyporności 1500 t / Zdjęcie: MO Francji

O prawdopodobnej sprzedaży Gowindów Egiptowi mówiło się od wielu tygodni (Egipt bliski zakupu Gowindów, 2014-03-05). Dziennik La Tribune informuje dziś, że DCNS udało się najprawdopodobniej przekonać władze Egiptu do swojej oferty, a te zdecydowały się na zakup 4 fregat typu Gowind oraz 2 kolejnych jako opcji. Wartość porozumienia, nie wliczając w to jednak docelowego uzbrojenia okrętów wartego 300-400 mln EUR (1,2-1,6 mld zł), ma wynosić około 1 mld EUR (4 mld zł).

Trzy spośród okrętów zostaną zbudowane na terenie zakładów stoczniowych w Aleksandrii. Egipskie Gowindy otrzymają m.in. w wyrzutnię pocisków przeciwlotniczych VL MICA oraz pocisków przeciwokrętowych MM40 Exocet. W pokonanym polu Francuzi pozostawili niemiecki ThyssenKrupp Marine Systems z MEKO-200 oraz holenderski Damen Group z jednostkami typu Sigma.

Egipskie zlecenie jest kolejnym sukcesem rynkowym francuskiego DCNS związanym z okrętami omawianego typu. Kilka lat temu na zakup fregat zdecydowała się Malezja (Thales doposaży malezyjskie Gowindy, 2014-02-20). Jak donoszą francuskie media, ostatnio decyzję o nabyciu 3 Gowindów miał podjąć Urugwaj (Gowindy tym razem dla Urugwaju?, 2014-04-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.