Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2014: Mitsubishi w Paryżu

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 czerwca 2014

Mitsubishi Heavy Industries pokazało na wystawie Eurosatory model kołowego transportera opancerzonego.

Zaprezentowany w Paryżu przez MHI model bazowego transportera opancerzonego. Masa całkowita pojazdu to 28 t, z czego masa własna pojazdu to zaledwie 10 t. W odmianie ambulansu i wozu dowodzenia konstrukcja będzie miała podniesiony strop

Od trzech lat Mitsubishi Heavy Industries (MHI) samodzielnie rozwija projekt nowego transportera opancerzonego w układzie 8x8. W pierwszej kolejności, opracowywana jest odmiana bazowa, mieszcząca 3 osoby załogi i 8 żołnierzy desantu. Według przedstawicieli MHI, obecnie tworzone są także inne wersje, w tym wozu dowodzenia oraz ewakuacji medycznej.

Ze względu na trwające prace rozwojowe, producent nie podaje szczegółów dotyczących wyposażenia pokładowego nowego transportera. Zapewnia jednak, że będzie możliwe jego doposażenie zgodnie z wymaganiami konkretnego nabywcy. Dotyczy to przede wszystkim systemów obserwacyjnych, układów łączności radiowej i modułów uzbrojenia.

Konstrukcja bazowa opracowywanego przez MHI pojazdu opancerzonego ma 8 m długości, 2,9 m szerokości i 2,2 m wysokości. Masa całkowita to 28 t. Czterocylindrowy diesel MHI 4VA rozpędzi transporter opancerzony do ponad 100 km/h / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Prototypy poddawane są obecnie serii prób terenowych i badań zakładowych, które potrwają co najmniej kilka miesięcy. Po ich zakończeniu, wóz zostanie oficjalnie zaoferowany japońskim Siłom Samoobrony. Według producenta, transporter mógłby służyć jako uzupełnienie kołowego niszczyciela czołgów MCV (Maneuver Combat Vehicle) (MCV – japoński wóz bojowy, 2013-10-12), za którego produkcję opracowanie także odpowiada MHI. Przy pracach nad nowym transporterem opancerzonym wykorzystano część rozwiązań zastosowanych w MCV.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra