Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oferty tankowców dla Republiki Korei

Lotnictwo wojskowe, 01 lipca 2014

Chęć udziału w przetargu na nowe tankowce dla wojsk lotniczych Republiki Korei zgłosiły Boeing i Israel Aerospace Industries. Airbus nie wydał jeszcze oświadczenia.

Nowy tankowiec będzie służył do podawania paliwa wszystkim typom samolotów bojowych Daehanminguk Gong-gun – F-15K, F-16C/D i T/FA-50, a przyszłości także F-35. Na rysunku widoczny jest ostatni z wymienionych typów, razem z KC-46A Pegasus / Rysunek: Boeing

Jak wiadomo, na początku br. rząd w Seulu ogłosił zamiar jak najszybszego pozyskania nowych wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących dla Daehanminguk Gong-gun (DG, wojsk lotniczych Republiki Korei) (Przyspieszenie zakupu tankowców dla HKG, 2013-11-29). Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na ok. 1,4 mld USD (4,27 mld zł). Rozstrzygnięcie ma nastąpić do końca br.

Dotychczas swój udział w przetargu potwierdziły Boeing i Israel Aerospace Industries. Amerykanie oferują swój najnowszy wyrób – KC-46A Pegasus. Jest to konstrukcja będąca połączeniem kadłuba Boeinga 767-200 ze skrzydłami modelu 767-300. Samolot wyposażony jest w sztywny przewód do podawania paliwa, będący modyfikacją urządzenia zabudowanego w tankowcach KC-10 Extender. Oblot pierwszego przedseryjnego KC-46A zaplanowano w 3. kw. br.

Natomiast Izraelczycy proponują Boeinga 767-300ER. Wielozadaniowe tankowce-transportowce dla DG będą przebudowane z samolotów odkupionych od linii lotniczych. Dotychczas IAI może pochwalić się dostarczeniem pojedynczego 767 MMTT dla wojsk lotniczych Kolumbii i zwycięstwem w przetargu na nowe tankowce dla wojsk lotniczych Brazylii (Brazylia wybiera nowe tankowce, 2013-03-15).

Trzeci z potencjalnych konkurentów – koncern Airbus Defence & Space, którego flagowym produktem jest A330 MRTT, nie potwierdził jeszcze oficjalne udziału w południowokoreańskim przetargu. Jednak przedstawiciele europejskiego przedsiębiorstwa informowali już wcześniej, że są żywotnie zainteresowani konkursem ogłoszonym przez Seul (Transatlantycki przelot saudyjskich MRTT, 2014-06-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.