Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KMW i Nexter łączą się

Przemysł zbrojeniowy, 02 lipca 2014

Niemiecki Krauss-Maffei Wegmann oraz francuski Nexter Systems zawarły wstępne porozumienie o utworzeniu wspólnej grupy zbrojeniowej.

Nowa grupa zbrojeniowa, powstała z połączenia KMW i Nextera, powinna postać na początku 2015. Holding będzie zatrudniał ponad 6000 ludzi, a jego portfel zamówień wynosić ma 6,5 mld EUR (27 mld zł) / Zdjęcie: KMW

Porozumienie zawarto wczoraj w Paryżu. Dotyczy ono wstępnej zgody na utworzenie holdingu, skupiającego obydwa przedsiębiorstwa oraz ich spółki zależne. Grupa przejmie udziały w KMW i Nexter od obecnych właścicieli, a więc – odpowiednio - Wegmann GmbH i rządu Francji. Ci z kolei rozdzielą między sobą, po połowie, kontrolę nad nowym podmiotem.

Decyzja o utworzeniu wspólnej grupy zbrojeniowej to reakcja obu koncernów na trudną sytuację rynkową, spowodowaną spadkiem zamówień, zwłaszcza w strefie euroatlantyckiej (Indie największym nabywcą uzbrojenia na świecie, 2014-03-18, Sprzedaż uzbrojenia w 2012 według SIPRI, 2014-02-02). Z wydanego przez KMW i Nexter oświadczenia wynika, że to właśnie państwa zachodnie, zwłaszcza członkowie NATO i UE, mają być jedną z najważniejszych grup docelowych nowego podmiotu.

Przedstawiając wspólną ofertę rynkową, oba przedsiębiorstwa liczą na znaczne powiększenie liczby potencjalnych klientów, zainteresowanych zakupem szerokiej gamy uzbrojenia, od czołgów podstawowych, przez samobieżne armatohaubice, osadzone na podwoziu gąsienicowym lub kołowym, aż po samochody terenowe (na zdjęciu kołowy transporter opancerzony Boxer 8x8) i inne rodzaje uzbrojenia. Nabyte przez lata doświadczenie marketingowe oraz wspólny łańcuch dostaw mają zapewnić nowej grupie zbrojeniowej silną pozycję na rynku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.