Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienia na 50 B737-800

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 15 lipca 2008

Targi lotnicze Farnborough Airshow rozpoczęły bardzo mocnym akcentem. Niskokosztowa linia FlyDubai podpisała z Boeingiem umowę na dostawę 50 B737-800 o wartości 4 mld USD.

Airbus 340-500, jeden z 33 samolotów Etihad Airways, flagowego przewoźnika emiratu Abu Dabi. Także i ta linia została stworzona przez rząd, w 2003. Obecne plany zakupu 50-100 nowych samolotów nie byłyby możliwe bez wsparcia władz, dysponujących ogromnymi sumami ze sprzedaży coraz droższej ropy naftowej / Zdjęcie: Etihad Airways

Bazując na coraz wyższych cenach ropy naftowej, przewoźnicy z Bliskiego Wschodu realizują coraz większe zakupy nowoczesnych samolotów pasażerskich. W pierwszym dniu imprezy FlyDubai podpisała umowę z Boeingiem na dostawę 50 samolotów B737-800, w latach 2009-2015. Maszyny mogą zabrać na pokład 189 pasażerów. Wartość kontraktu to 4 mld USD.

Jednocześnie przewoźnik wypożyczy 4 takie samoloty od Babcock and Brown Aircraft Management.

Dla FlyDubai będą to... pierwsze samoloty w niedługiej historii działania przedsiębiorstwa. Zakup ponad pół setki nowoczesnych maszyn jest możliwy tylko dzięki faktowi, że linia została założona i jest finansowana przez coraz bardziej zasobny rząd, przy technicznej pomocy renomowanej Emirates Airlines.

Druga linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Etihad Airways, także zamierza podpisać w Farnborough umowę na dostawę 50-100 samolotów pasażerskich. Choć do tej pory działa głównie w oparciu o samoloty Airbusa, niewykluczone, że zamówi także samoloty z USA.


Drukuj Góra