Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa AgustaWestland z Oboronpromem

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 15 lipca 2008

Na salonie lotniczym w Farnborough AgustaWestland podpisała umowę z korporacją Oboronprom o budowie w Rosji montowni śmigłowców. Na początek AW-139.

Latem 2007 AgustaWestland podpisała z Oboronpromem porozumienie o współpracy. Jego rozwinięciem była umowa z maja 2008 o dystrybucji przez Oboronprom (wspólnie z Loyd's Investments Corp.) śmigłowców AgustaWestland w Rosji i krajach WNP (http://www.altair.com.pl/start-1222]Oboronprom dystrybutorem AgustaWestland w Rosji). Przewiduje ona sprzedaż dla klientów rosyjskich do 2012 śmigłowców AW wartych 450 mln Euro. W 2008 mają to być 2 AW-119, 2 AW-109 Power, 4 AW-109 Grand i 2 AW-139. Montownia włosko-brytyjskich śmigłowców ma powstać niedaleko Moskwy jako inwestycja green-field.

Dotąd najważniejszym partnerem AgustaWestland w Europie wschodniej był PZL Świdnik. Polska wytwórnia jest praktycznie jedynym dostawcą kadłubów śmigłowców koncernu. Zamówienia AgustaWestland to obecnie około 30% wartości sprzedaży PZL Świdnik (200 kadłubów AW139 z PZL Świdnik).

Włosko-brytyjski koncern chce przejąć kontrolę nad polską wytwórnią. Skupując akcje od pracowników i odkupując akcje należące do miasta Świdnik zwiększył swój udział w kapitale spółki do ok. 6%. AgustaWestland nabyła po minimalnej wyznaczonej cenie, 12,42 mln zł, całość, czyli 3,9% akcji spółki należących do miasta Świdnik. Koncern będzie też prawdopodobnie zainteresowany odkupieniem wszystkich akcji (87,62%) PZL Świdnik należących do Agencji Rozwoju Przemysłu. Termin zgłoszeń chętnych mija 18 lipca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra