Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AH-64E operują z okrętu

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 28 lipca 2014

W trakcie ćwiczeń RIMPAC przeprowadzono pierwsze operacje lotnicze śmigłowców AH-64E z pokładu okrętu desantowego.

AH-64E ląduje na pokładzie okrętu desantowego USS Peleliu / Zdjęcie: US Navy

Podczas trwających obecnie ćwiczeń RIMPAC (Rim of the Pacific, Historyczne RIMPAC 2014, 2014-06-27) śmigłowce uderzeniowe AH-64E Apache Guardian (Pierwsze Guardiany gotowe do działania, 2013-11-28) ze składu 1st Armed Reconnaissance Battalion, 25th Aviation Regiment, 25th Combat Aviation Brigade, 25th Infantry Division, wykonały pierwsze w historii operacje lotnicze z pokładu okrętu desantowego typu Tarawa, USS Peleliu (LHA 5). Wydarzenie miało miejsce 19 lipca, u wybrzeży Hawajów.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń załogi lotnicze AH-64E zapoznały się z procedurami startu i lądowania z pokładu okrętu, a także przeszły inne szkolenia związane z działaniami na morzu. Instruktorzy i piloci otrzymali następnie stosowne certyfikaty.

Operowanie z okrętu umożliwia lepsze wykorzystanie zdolności bojowych śmigłowców uderzeniowych Guardian, które standardowo stacjonują w bazach na lądzie, podczas działań ekspedycyjnych. Dzięki przebytemu szkoleniu ich załogi są już zaznajomione z procedurami uzupełniania paliwa i uzbrojenia na okręcie, co pozwala im na bardziej skuteczne i elastyczne działanie.

W ćwiczeniach RIMPAC bierze udział 8 AH-64E. Po ich zakończeniu 4 wiropłaty wezmą udział w kolejnych manewrach – Pacific Pathways. Załogi pozostałych śmigłowców przejdą dodatkowe szkolenie na poligonie Pohakuloa i w połowie sierpnia powrócą do macierzystej bazy w Fort Carson w Kolorado.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.