Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ryanair zmniejsza liczbę lotów

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 18 lipca 2008

Największy europejski przewoźnik niskokosztowy zapowiedział poważne redukcje liczby lotów, które doprowadzą zimą do zmniejszenia się liczby przewożonych pasażerów o 1,4 mln w ciągu kwartału.

Zmniejszenie liczby lotów, oznacza poważne ograniczenie ruchu pasażerskiego do poszczególnych miast. 7 połączeń zostanie w ogóle skasowanych, w tym, niestety, codzienny lot na linii Dublin-Warszawa. Kompensując tę stratę od 27 października ruszy połączenie Katowice-Londyn, w wymiarze 7 lotów tygodniowo / Zdjęcie: Ryanair

Ryanair zdecydował się zrezygnować z wykorzystywania zimą 12 ze swoich 166 Boeingów B737-800 (stan na maj 2008). Zmniejszeniu ulegnie liczba używanych samolotów na lotnisku London Stansted, z 36 do 28, zaś w Dublinie, z 22 do 18. Spowoduje to zmniejszenie liczby lotów - odpowiednio - z 1860 do 1590 i z 1350 do 1200 tygodniowo. Jednocześnie doprowadzi do zmniejszenia liczby przewiezionych pasażerów o ok. 1,4 mln, w porównaniu do okresu zimowego z przełomu 2007/2008.

Prezes linii, Michael O'Leary stwierdził, że mniej straci, uziemiając samoloty, niż je wykorzystując. Przyczyną takiego kroku są rosnące ceny paliwa lotniczego, ale również wzrastające w szybkim tempie opłaty lotniskowe. Stansted i port w Dublinie są najdroższymi z wykorzystywanych przez Ryanair 28 baz w Europie. Tylko w tym pierwszym opłaty w 2007 wzrosły dwukrotnie, a w bieżącym roku o kolejne 15%.

Utrata w całym kwartale 1,4 mln pasażerów będzie dotkliwa i wyniesie ok. 8-10% całego dotychczasowego ruchu.


Drukuj Góra