Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA o wsparciu dla Kurdów

Strategia i polityka, 27 sierpnia 2014

Departament Obrony USA podał nieco informacji na temat pomocy udzielanej Autonomii Kurdyjskiej, zaangażowanej w walkę z Państwem Islamskim.

Zdjęcie: ISIL

USA od kilku tygodni koordynują, wraz z władzami w Bagdadzie, napływ międzynarodowej pomocy materiałowej do Autonomii Kurdyjskiej, w tym broni, amunicji oraz wyposażenia wojskowego. Oddziały kurdyjskich Peszmergów otrzymują zaopatrzenie od blisko 10 państw, w tym Albanii, Chorwacji, Danii, Francji, Kanady, Wielkiej Brytanii oraz Włoch (Brytyjskie Chinooki w Iraku, 2014-08-14).

Pomoc wojskowa dostarczana jest do Kurdystanu przy użyciu amerykańskich i brytyjskich samolotów transportowych, startujących m.in. z tureckiej bazy w Incirlik na południu kraju. Część zaopatrzenia przerzucana jest też drogą lądową.

Transporty zaopatrzenia wojskowego, to oprócz bombardowania pozycji PI (dawniej Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie) i danych wywiadowczych, jedyna forma pomocy, jaką Zachód jest w stanie udzielić Kurdystanowi (USA o lotach nad Irakiem , 2014-08-12). Przedstawiciele Departamentu Obrony USA, a także resortów siłowych innych państw, wykluczają bowiem możliwość wysłania na miejsce własnych wojsk, nie licząc oddziałów sił specjalnych, próbujących zlokalizować i wyeliminować lub pojmać przywódców islamistów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.