Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

M777 dla Australii

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 21 lipca 2008

Do Kongresu USA trafiły dokumenty wymagane do sprzedaży Australii 57 lekkich haubic holowanych M777A2, wraz ze sprzętem pomocniczym, o wartości 248 mln USD.

Kanadyjska M777, jedna z 6 wykorzystywanych przez 1st Regiment Royal Canadian Horse Artillery w Afganistanie. Haubica zebrała w czasie tej misji doskonałe opinie. Ostatnio Kanadyjczycy wyposażyli je w nowe pociski precyzyjne, typu Excalibur. O ile jednak standardowa amunicja kosztuje ok. 2 tys. USD za sztukę, za jednego Excalibura trzeba zapłacić aż 150 tys. USD / Zdjęcie: DO Kanady

Rewelacyjna brytyjska haubica o masie zaledwie 4,2 t, stworzona przez Vickersa, który został później przejęty przez BAE Systems, trafi do kolejnego, trzeciego już odbiorcy. Wcześniej działa zostały zakupione przez USA i Kanadę. Pentagon zamówił łącznie 676 egz., które są dostarczane do jednostek wojsk lądowych, piechoty morskiej i Gwardii Narodowej (zobacz: Kolejne zamówienie na M777). Kanada posiada obecnie 12 M777, jednak w czerwcu rozpoczęła się ostatnia faza negocjacji w sprawie zakupu kolejnych 37 egz. w USA.

Obecna procedura uzyskania zgody Kongresu na eksport uzbrojenia dotyczy zamówienia australijskiego. Dotyczy ono 57 haubic, tyluż jednokanałowych radiostacji AN/VRC-91F, pakietu szkoleniowego i części zamiennych i sprzętu dodatkowego. W przypadku zakupu pełnego pakietu, wartość kontraktu wyniesie 248 mln USD.

Większość prac wykona BAE Land Systems, w zakładzie w Hattiesburgu, należącym wcześniej do United Defence.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.