Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zamówienie na M777

Przemysł zbrojeniowy, 03 kwietnia 2008

BAE Systems otrzymał od Departamentu Obrony USA kolejne zamówienia na lekkie haubice M777A2, kalibru 155 mm. Kontrakt o wartości 176 mln USD obejmuje 87 dział. Zwiększy to łączną liczbę zamówionych haubic do 676 egz.

Haubice M777A2 są wykorzystywane bojowo w Iraku i Afganistanie. Obecnie trwa proces wyposażania ich w amunicję M982 Excalibur (stworzoną przez Raytheona i BAE Sytstems), która zapewnia zwiększenie zasięgu do 40 km i rozrzut jedynie 10 m / Zdjęcie: USMC

M777 od kilku lat zastępują w jednostkach artylerii US Marine Corps, US Army i National Guard, haubice M198, zdecydowanie cięższe (7150 wobec 4220 kg) i wymagające liczniejszej obsługi. Nowa broń jest z powodzeniem stosowana w Iraku i Afganistanie.

Podpisany 1 kwietnia kontrakt jest kolejną umową wynikającą z wieloletniego planu modernizacji amerykańskiej artylerii holowanej. Jednak w porównaniu do wcześniejszych zamierzeń, obecne zamówienie zwiększyło ogólną liczbę M777 o 23 egz.

Działa są produkowane w zakładach BAE Systsems w Barrow-in-Furness, w Wielkiej Brytanii oraz w Hattiesburgu w stanie Missisipi (w fabryce należącej wcześniej do United Defense). 70% podzespołów - w tym lufy - pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, tu odbywa się również montaż i testowanie haubic.


Drukuj Góra