Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słabe wyniki Dassault Aviation

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 22 lipca 2008

Francuski Dassault opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2008. Sprzedaż przedsiębiorstwa zmniejszyła się o 13,7%, w porównaniu do 2007.

Sprzedaż wojskowa Dassault przyniosła w ubiegłym roku 43% wpływów, podzielona w połowie na zamówienia krajowe i zagraniczne. Te ostatnie ograniczają się niemal wyłącznie do zleceń remontowych. Tymczasem bez nowych kontraktów eksportowych, sytuacja przedsiębiorstwa nie ulegnie znaczącej poprawie. Dlatego władze Dassault wiążą ogromne nadzieje w związku z możliwością sprzedaży m.in. kilkunastu Rafale do Libii i kilkudziesięciu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do tej pory jednak nie udało się znaleźć ani jednego kupca na najnowszy, francuski myśliwiec / Zdjęcie: Dassault Aviation

Sprzedaż grupy Dassault wyniosła w pierwszych 6 miesiącach tego roku 1,54 mld Euro, a więc o 276 mln mniej, niż w pierwszym półroczu 2007. Gorsze wskaźniki wynikają przede wszystkim z mniejszej sprzedaży w drugim kwartale. Rok temu wyniosła ona 1,07 mld Euro, obecnie 789 mln.

Jeżeli w drugim półroczu nie nastąpi zdecydowana poprawa, Dassault nie osiągnie rekordowego poziomu z 2007 - nieco ponad 4 mln Euro - wracając do średniej z lat 2003-2006, a więc 3,3-3,4 mld Euro rocznie.

Gorsze wyniki spowodowane są przede wszystkim zmniejszeniem się zapotrzebowania na samoloty dyspozycyjne w USA (57% produkcji Dassault tworzy rodzina samolotów Falcon) i wysokim kursem Euro, który ogranicza eksport, podstawę przychodów francuskiego producenta.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.