Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zumwalt anulowany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 lipca 2008

US Navy zdecydowała wykreślić z budżetu na 2009 zamówienie na trzeci okręt DDG 1000 Zumwalt. Oznacza to koniec programu budowy tych okrętów.

Zamiast Zumwaltów mają zostać zamówione kolejne niszczyciele DDG 51 - donosi Defense News. Powstaną zatem - na bazie kontraktu z lutego - tylko dwa okręty DDG 1000. Decyzja US Navy, podjęta 22 lipca wspólnie z Pentagonem (w spotkaniu wziął udział zastępca Sekretarza Obrony Gordon England, sekretarz US Navy Donald Winter, szef operacji morskich US Navy adm. Gary Roughead i szef zakupów Pentagonu John Young), która w najbliższych dniach zostanie przedstawiona Kongresowi, podyktowana jest oszczędnością i potrzebą posiadania większej liczby okrętów, a nie jedynie zwiększania ich możliwości (Batalia o Zumwalty).

Pierwotnie planowano zakup 32 okrętów typu Zumwalt. Później tę liczbę zredukowano do 7. Zgodnie z ostatnimi decyzjami powstaną jedynie 2 DDG 1000. Warto dodać, że dowództwo US Navy rozważało pozostanie tylko przy jednym prototypie, ale zaawansowanie prac przy drugim okręcie okazało się zbyt duże, by zrezygnować z dokończenia jego budowy.

Według obecnych planów, okręty typu Arleigh Burke miały być budowane jedynie do 2012. W sumie miały powstać 62 DDG 51. Teraz rozważa się kolejne zamówienia i kolejną modernizację. Radary SPY-1 Aegis miałyby zostać zastąpione przez SPY-3 zaprojektowane dla DDG 1000. Trwają też studia nad możliwością zainstalowania na pokładzie Arleigh Burke dział kal. 155 mm AGS z Zumwalta. Zależnie od nowej ceny okrętu, do planu na kolejne 6 lat może zostać włączone zamówienie na 8-11 DDG 51.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.