Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BARV od Supacat

Przemysł zbrojeniowy, 23 września 2014

Brytyjskie Supacat zaprezentowało w Australii projekt nowego wojskowego pojazdu wsparcia technicznego, Beach Armoured Recovery Vehicle (BARV).

Wysoko umieszczona kabina załogi Beach Armoured Recovery Vehicle (BARV), pozwoli na użycie pojazdu również w wodzie, o głębokości ok. 3 m / Rysunek: Supacat

Prezentowany podczas organizowanej w Brisbane wystawy Land Forces 2014 pojazd opracowano na bazie projektu cywilnego, Launch and Recovery System (L&RS), używanego m.in. przez brytyjskie Royal National Lifeboat Institution z Poole na południu kraju. Beach Armoured Recovery Vehicle (BARV) powstał z myślą o wykonywaniu zadań związanych ze wsparciem technicznym sojuszniczych jednostek w strefie brzegowej, w warunkach pola walki.

Tworząc wersję wojskową, konstruktorzy BARV dodali do cywilnej odmiany panele opancerzenia, chroniące osoby znajdujące się w specjalnie zaprojektowanej kabinie załogi, a także przednie i tylne zderzaki. Pojazd otrzymał też specjalistyczne wyposażenie, w tym wciągarkę i hak holowniczy. W razie potrzeby istnieje możliwość zamontowania żurawia.

BARV będzie oferowany m.in. siłom zbrojnym państw dysponujących rozwiniętą linią brzegową. Pojazd może też znaleźć zastosowanie w jednostkach desantowych, przerzucany w rejon działań zbrojnych po opanowaniu przyczółków przez główne siły uderzeniowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.