Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrolowiec dla Senegalu

Marynarka wojenna, 16 października 2014

Marynarka wojenna Senegalu odbierze niebawem nowy pełnomorski okręt patrolowy, Kedougou.

Nowy okręt patrolowy Senegalu ma 45 m długości i 8 m szerokości. Zasięg przekracza 3500 km, a jego autonomiczność obliczono na 10 dni. Okręt jest w stanie pomieścić 17 członków załogi oraz do 8 pasażerów, w tym np. żołnierzy sił specjalnych / Zdjęcie: Ship ST

Kedougou zwodowano na terenie zakładów stoczniowych STX Lorient. Budowa jednostki zajęła 24 tys. h. Przez najbliższe miesiące okręt będzie przechodził próby, najpierw na terenie portu, a następnie po wyjściu w morze. Po wejściu do służby, patrolowiec będzie pełnił służbę na wodach wyłącznej strefy ekonomicznej i morza terytorialnego Senegalu.

Nowy pełnomorski okręt patrolowy zwiększy potencjał operacyjny marynarki wojennej i straży wybrzeża Senegalu, których głównym zadaniem stało się w ostatnich latach wykrywanie i zwalczanie zjawiska piractwa i terroryzmu morskiego, zagrażających statkom handlowym idącym szlakami morskimi wiodącymi wzdłuż zachodniego wybrzeża Afryki (Maleje liczba ataków piratów, 2014-04-18).

Senegalczycy będą współpracowali z innymi państwami regionu, które także uruchomiły swoje programy zakupowe (Patrolowce od Nautic Africa, 2013-07-18). W ostatnich miesiącach, kampanię marketingową na rynku afrykańskim rozpoczęła Fincantierii. Włoski producent zamierza zaoferować regionalnym klientom zakup serii nowych okrętów patrolowych i jednostek pomocniczych (Fincantieri chce wejść na afrykański rynek, 2014-02-03).

Wzmacniając potencjał operacyjny morskich rodzajów sił zbrojnych, Senegalczycy i inne państwa afrykańskie wspierają działania społeczności międzynarodowej, która zaangażowała siły morskie w ochronę wspomnianych szlaków handlowych (Ocean Shield do 2016, 2014-06-05). Wiele państw Zachodu, zamiast wysyłać w region własne jednostki, wspiera lokalnych sojuszników finansowo i szkoleniowo lub przekazuje im łodzie i okręty patrolowe (Amerykanie wspierają Benin, 2014-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.