Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zhuhai 2014: Pierwsze Cessny XLS+ w ChRL

Lotnictwo cywilne, 15 listopada 2014

W trakcie China Airshow koncern Cessna przekazał odbiorcy z ChRL dwa pierwsze biznesjety Cessna XLS+.

Jeden z dwóch odrzutowców klasy biznes Cessna XLS+, jaki trafił do pierwszego użytkownika tego typu w ChRL - Guangzhou Zhongheng Group, Ltd. / Zdjęcie: Cessna Aircraft

Podczas salonu lotniczego China Airshow, trwającego w Zhuhai (Zhuhai 2014: Jubileusz pełen premier, 2014-11-10), przedstawiciele CESSNA-AVIC Aircraft (Zhuhai) Co., Ltd., będącego joint-venture Cessna Aircraft  i China Aviation Industry General Aircraft Company Ltd. (CAIGA), przekazali dwa pierwsze samoloty odrzutowe klasy biznes Citation XLS+, zarejestrowane w ChRL. Ich odbiorcą jest Guangzhou Zhongheng Group, Ltd.

Przedsiębiorstwo to zajmuje się działalnością w branży farmaceutycznej, opieki zdrowotnej, nieruchomości i spożywczej. Nowe samoloty zapewnią przedstawicielom najwyższych szczebli kierownictwa Guangzhou Zhongheng Group szybki i sprawny dostęp do placówek na terenie całej ChRL, a także rozwój sieci klientów i dystrybutorów.

Cessny XLS+ zostały wybrane ze względu na doskonałe osiągi, umożliwiające wykonanie w ciągu jednego dnia lotów z Pekinu do Hong Kongu i z Hong Kongu do Szanghaju. Podczas przelotu samolot tego typu rozwija prędkość 817 km/h, a jego zasięg to 3700 km. Równie ważna jest zdolność do operowania z dróg startowych o długości 1085 m (Roll-out Cessny Citation XLS+, 2008-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.