Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dopancerzenie duńskich okrętów

Marynarka wojenna, 24 listopada 2014

TenCate Advanced Armour otrzymało zlecenie na wyposażenie okrętów duńskiej marynarki wojennej w dodatkowe panele opancerzenia.

Zdjęcie: MO Danii

Dodatkowe panele ochronne otrzymają przyjmowane do służby w 2011 fregaty rakietowe typu Iver Huitfeldt i starsze o 6-7 lat okręty wsparcia typu Absalon. Modułowe opancerzenie będzie chroniło kluczowe elementy wyposażenia pokładowego, w tym mostek, siłownię okrętową oraz urządzenia obserwacji i analizy otoczenia. Zlecenie zostanie zrealizowane w ciągu najbliższych miesięcy. Jego wartości nie podano do publicznej wiadomości. Zleceniodawcą jest Duńska Agencja Zamówień Obronnych (DALO).

Wzmocnione zostaną też najprawdopodobniej hangary dla statków powietrznych stacjonujących na pokładach jednostek typu Iver Huitfeldt. Fregaty będą przenosić w przyszłości nowe śmigłowce morskie MH-60R pozyskane kosztem 686 mln USD (2,3 mld zł) od konsorcjum Sikorsky Aircraft / Lockheed Martin (Lockheed Martin dostarczy Duńczykom awionikę, 2013-09-24). Dowództwo marynarki wojennej Danii nie wyklucza też integracji z okrętami bezzałogowych statków latających.

Poza zamontowaniem dodatkowych paneli opancerzenia, jednostki typu Iver Huitfeldt otrzymały w ostatnich miesiącach cele pozorne C-Guard, chroniące je przed różnorodnymi zagrożeniami m.in. pociskami rakietowymi z głowicami termolokacyjnymi czy radiolokacyjnymi, a także torpedami. Dostawcą zestawów była lokalna Terma (C-Guard przyjęty do służby, 2014-03-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.