Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aero Vodochody w Etiopii?

Lotnictwo cywilne, 13 sierpnia 2008

Według doniesień etiopskich mediów, w kraju tym powstanie montowania czeskich samolotów dyspozycyjnych Ae 270.

Ae 270 napędzany jest silnikiem turbośmigłowym Pratt & Whitney PT6A-42A o mocy 850 KM, zapewniającym osiągnięcie maksymalnej prędkości przelotowej 409 km/h i zasięg 2900 km. Samolot przeznaczony jest dla 2 pilotów i 6-8 pasażerów. Do tej pory Czesi nie zdobyli istotnych zamówień na ten samolot

Lokalny reprezentant wytwórni Geachew Eshetu poinformował, że czeskie ministerstwo transportu i łączności skierowało list do Ethiopian Airlines, w który zwraca się o udostępnienie do tego celu budynków przewoźnika. Są to obiekty, które zbudowała izraelska Eshet Engineering Ltd., zamierzająca otworzyć montownię samolotów rolniczych. Plany te nie zostały jednak zrealizowane.

Według Africa News, Aero Vodochody chcą montować komunikacyjne Ae 270, turbośmigłowe samoloty przeznaczone dla 6-8 pasażerów, które mogłyby być wykorzstywane przede wszystkim przez przewoźników turystycznych. Wszystkie podzespoły będą sprowadane z Czech.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.