Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Operacje powietrzne z HMAS Canberra od marca

Marynarka wojenna, 17 grudnia 2014

Na początku przyszłego roku rozpoczną się próby operacji powietrznych z pokładu okrętu desantowego typu Canberra, HMAS Canberra.

Próby potrwają około ośmiu tygodni. Ocenią możliwość użycia stacjonujących na pokładzie HMAS Canberra śmigłowców, w różnych warunkach atmosferycznych i przy zmieniającym się stanie morza / Zdjęcie: MO Australii

Operacje powietrzne śmigłowców MRH90 Taipan (na zdjęciu) i S-70B-2 Seahawk rozpoczną się w marcu. Na 2016 zapowiedziano z kolei ćwiczenia z użyciem uderzeniowo-rozpoznawczych Tiger ARH i CH-47 Chinook. W przeszłości podobne działania prowadzono na terenie bazy lotnictwa marynarki wojennej Australii, HMAS Albatross, w Nowra na wschodzie kraju (Symulowane ćwiczenia z pokładu Canberry, 2014-06-26).

Zapowiadane na marzec ćwiczenia pozwolą na opracowanie szczegółowych procedur użycia operacyjnego HMAS Canberra w przyszłości (HMAS Canberra w linii, 2014-11-28). Stacjonujące na jego pokładzie wiropłaty mają służyć przede wszystkim do wspierania operacji desantowych, transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego między poszczególnymi okrętami, a także tworzenia i utrzymywania mostów powietrznych w ramach operacji reagowania kryzysowego, np. na klęski żywiołowe nawiedzające region.

W przyszłości z pokładu HMAS Canberra mają operować też inne wiropłaty sił zbrojnych Australii, w tym nowe MH-60R, które zastąpią w linii wspomniane S-70B-2 Seahawk. Nieoficjalnie mówi się też o użyciu bezzałogowych statków powietrznych, w tym np. śmigłowców Saab Skeldar lub Schiebel S-100 Camcopter.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.