Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hai Phong w drodze do Wietnamu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 18 grudnia 2014

Trzeci okręt podwodny projektu 636 Warszawianka, Hai Phong (HQ 184), jest już w drodze do Wietnamu.

Hai Phong (HQ 184) opuścił stocznię Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu na pokładzie holenderskiego statku transportowego Rolldock Star / Zdjęcie: Defense Studies

Okręt opuścił stocznię Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu w poniedziałek, w godzinach popołudniowych, na pokładzie holenderskiego statku transportowego Rolldock Star. Podróż do Wietnamu potrwa ponad miesiąc. Ceremonia przyjęcia Hải Phòng do służby zostanie zorganizowana na terenie portu morskiego Cam Ranh.

Jest on trzecim z serii sześciu okrętów projektu 636 Warszawianka budowanych dla Wietnamu na podstawie porozumienia z 2009. W kwietniu podniesiono banderę na pierwszych dwóch OP, Hà Nội (HQ 182) oraz Hồ Chí Minh (HQ 183; Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04). Wiosną producent zwodował czwartą z jednostek, przyszły Khánh Hòa (HQ 185). W pierwszej połowie 2015 suchy dok stoczni w St. Petersburgu opuści Đà Nẵng (HQ 186). Wszystkie jednostki trafią do Wietnamu do 2016.

Wietnamskie OP będą używane przede wszystkim do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa. Okręty są pozyskiwane w reakcji na zmieniający się układ bezpieczeństwa w regionie, w tym spory terytorialne prowadzone przez ChRL i inne państwa Morza Południowochińskiego (Wietnam zbroi się przeciw ChRL, 2014-06-10).

W podobnym celu Wietnamczycy zakupili przed laty fregaty projektu 1166.1, typu Gepard (Więcej Gepardów do 2017, 2014-04-07). Według nieoficjalnych informacji, Hanoi wyraża też zainteresowanie odkupieniem od USA wycofywanych ze służby fregat typu Oliver Hazard Perry (USA dozbroją Wietnam, 2014-10-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.