Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy pierwszego indyjskiego Scorpene

Marynarka wojenna, 02 stycznia 2015

Pierwszy indyjski okręt podwodny typu Scorpene przechodzi próby w suchym doku stoczni Mazagon Dock z Bombaju.

Indyjskie OP typu Scorpene budowane są w ramach programu Project 75. Jego kontynuacją będzie budowa kolejnych sześciu jednostek, wyposażonych w układ pędny niezależny od powietrza atmosferycznego / Zdjęcie: DCNS

Próby okrętu trwają od kilku tygodni. Jednostka testowana jest w suchym doku stoczni Mazagon Dock. Ocenie poddawane jest funkcjonowanie kluczowych urządzeń pokładowych, w tym układu pędnego oraz instalacji elektrycznej.

Próby morskie Scorpene rozpoczną się w pierwszych miesiącach 2015. Okręt powinien trafić do marynarki wojennej Indii jesienią br. Mając jednak w pamięci wcześniejsze problemy techniczne, napotkane przez producenta podczas budowy OP, nie można wykluczyć kolejnego opóźnienia w realizacji programu (Postępy w budowie indyjskich OP, 2014-08-28).

Podczas październikowych targów Euronaval przedstawiciele Mazagon Dock potwierdzili, że kolejne OP typu Scorpene będą dostarczane odbiorcy co roku. Wszystkie jednostki powinny znaleźć się w linii do 2022. Okręty zastąpią wiekowe i awaryjne Sindhughosh (Wypadki indyjskich OP, 2014-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.