Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy pierwszego indyjskiego Scorpene

Marynarka wojenna, 02 stycznia 2015

Pierwszy indyjski okręt podwodny typu Scorpene przechodzi próby w suchym doku stoczni Mazagon Dock z Bombaju.

Indyjskie OP typu Scorpene budowane są w ramach programu Project 75. Jego kontynuacją będzie budowa kolejnych sześciu jednostek, wyposażonych w układ pędny niezależny od powietrza atmosferycznego / Zdjęcie: DCNS

Próby okrętu trwają od kilku tygodni. Jednostka testowana jest w suchym doku stoczni Mazagon Dock. Ocenie poddawane jest funkcjonowanie kluczowych urządzeń pokładowych, w tym układu pędnego oraz instalacji elektrycznej.

Próby morskie Scorpene rozpoczną się w pierwszych miesiącach 2015. Okręt powinien trafić do marynarki wojennej Indii jesienią br. Mając jednak w pamięci wcześniejsze problemy techniczne, napotkane przez producenta podczas budowy OP, nie można wykluczyć kolejnego opóźnienia w realizacji programu (Postępy w budowie indyjskich OP, 2014-08-28).

Podczas październikowych targów Euronaval przedstawiciele Mazagon Dock potwierdzili, że kolejne OP typu Scorpene będą dostarczane odbiorcy co roku. Wszystkie jednostki powinny znaleźć się w linii do 2022. Okręty zastąpią wiekowe i awaryjne Sindhughosh (Wypadki indyjskich OP, 2014-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.