Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi Hamilton dla Nigerii

Marynarka wojenna, 06 stycznia 2015

Marynarka wojenna Nigerii przyjęła do służby drugi ex-amerykański okręt patrolowy typu Hamilton.

NNS Okpabana (F93) pozyskano w maju 2014 w ramach rządowego programu Excess Defense Articles. Okręt dotarł do Nigerii przed miesiącem, po zakończeniu remontu i modernizacji. Jednostka używana była od 1968 przez Straż Wybrzeża USA / Zdjęcie: Tell

NNS Okpabana (F93) (ex-amerykański USCGC Gallatin, WHEC 721) wprowadzono do linii podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej 2 stycznia w Lagos. Okręt pozyskano w 2014, w ramach rządowego programu Excess Defense Articles, za sumę 78,1 mln USD (280,4 mln zł).

Uzupełni on w linii inny ex-amerykański patrolowiec typu Hamilton, NNS Thunder (F90) (ex-USCGC Chase, WHEC 718). Oba będą używane do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Nigerii oraz ochrony idących nimi statków handlowych, zagrożonych atakami piratów morskich (Maleje liczba ataków piratów, 2014-04-18).

Podobną rolę pełnić mają w przyszłości dwa okręty patrolowe typu P18N oparte na projekcie chińskich korwet rakietowych typ 056/056A (typu Jiangdao, Kolejna korweta typ 056A w linii, 2014-11-19). Pierwszą z jednostek, NNS Centenary (F91) odebrano w listopadzie 2014. Patrolowiec przechodzi obecnie ostatnie próby morskie, poprzedzające wprowadzenie do służby (Pierwszy nigeryjski patrolowiec odebrany, 2014-11-28). W najbliższych miesiącach w jego ślady pójdzie NNS Unity (F92).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.