Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze loty na M-346 Lavi

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 stycznia 2015

Wojska lotnicze Izraela rozpoczęły eksploatację samolotów szkolenia zaawansowanego M-346 Lavi.

Pierwszy podstawowy kurs szkoleniowy z użyciem samolotów szkolenia zaawansowanego M-346 Lavi rozpoczął się w minionym tygodniu / Zdjęcie: MO Izraela

W minionym tygodniu ruszył pierwszy kurs szkoleniowy z użyciem Lavi. Loty wykonano z terenu bazy Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych) Hatzerim. Wcześniej samolotów używano do szkolenia instruktorów wojskowych. Przyszli lotnicy ćwiczyli z kolei na symulatorach.

M-346 Lavi przyjęto do służby jesienią 2014 (Pierwsze Lavi w służbie , 2014-11-17). Samoloty trafiają do Hatzerim, gdzie stacjonuje 102. eskadra Latających Tygrysów. Ich przeznaczeniem jest przygotowanie pilotów samolotów wielozadaniowych F-35 (Ministrowie Izraela przeciw F-35, 2014-11-09).

Pierwszy podstawowy kurs szkoleniowy z użyciem Lavi potrwa do czerwca. Jego absolwenci przejdą następnie szkolenie przejściowe (od lipca do grudnia 2015) i podstawowe szkolenie operacyjne (od stycznia do czerwca 2016). W drugiej połowie 2016 piloci zostaną przydzieleni do jednostek bojowych.

Izrael był trzecim nabywcą M-346, po Włoszech i Singapurze (Kolejne T-346A dla Włoch, 2014-12-23; Singapurskie Mastery w komplecie, 2014-09-05). Czwartym użytkownikiem włoskich samolotów szkolenia zaawansowanego, od jesieni 2016, będą Siły Powietrzne RP (Podpisanie umowy na M-346 dla Sił Powietrznych , 2014-02-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.