Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ruszają Cobra Gold 2015

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 lutego 2015

W Tajlandii rozpoczęła się dziś kolejna edycja wielonarodowych ćwiczeń wojskowych Cobra Gold.

W Tajlandii ruszyła tegoroczna edycja wielonarodowych ćwiczeń Cobra Gold. Udział bierze ok. 13 tys. wojskowych z ponad 20 państw Azji / Zdjęcie: MO Tajlandii

W tegorocznej edycji Cobra Gold udział bierze ponad 20 państw Azji, w tym Japonia, Republika Korei oraz Indonezja. Uczestnicy wystawili ok. 13 tys. wojskowych oraz nieokreśloną liczbę sprzętu. USA wysłały do Indochin 3600 żołnierzy. Ćwiczenia potrwają do 20 lutego.

Rozpoczęte dziś ćwiczenia różnią się od poprzednich edycji. Na uwagę zasługuje przede wszystkim mniejszy udział USA. Dla przykładu, w 2014 Waszyngton wystawił 4300 wojskowych. Inny jest też scenariusz prowadzonych działań. Zrezygnowano z symulacji dużej operacji desantowej. Większy nacisk położono za to na ćwiczenie działań związanych z reagowaniem kryzysowym i operacjami poszukiwawczo-ratowniczymi oraz niesieniem pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

Powyższe zmiany wymusiło zamieszanie polityczne w Tajlandii, w tym zeszłoroczny zamach stanu, w wyniku którego władzę przejęła juntawojskowa (Cobra Gold 2015 realne? , 2014-10-10). W reakcji na te wydarzenia USA rozważały nawet rezygnację z udziału w tegorocznej edycji ćwiczeń. Ostatecznie, Waszyngton odszedł od tego pomysłu, nie chcąc narażać cennych dla niego relacji wojskowych z Tajami (Kolejne Lakoty dla Tajlandii, 2014-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.