Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuska oferta dla Kolumbii

Lotnictwo wojskowe, 13 lutego 2015

Francja zaoferowała Kolumbii kupno samolotów wielozadaniowych Mirage 2000-5F.

Francja proponuje Kolumbii kupno 18 samolotów Mirage 2000-5F, spisanych ze stanu wojsk lotniczych / Zdjęcie: MO Francji

Po kolejnym wypadku jednego z myśliwców Kfir (Kfir rozbił się w Kolumbii, 2014-02-19), używanych przez Fuerza Aérea Colombiana (FAC, wojska lotnicze Kolumbii), jaki miał miejsce 31 grudnia 2014, rząd w Bogocie postanowił przyspieszyć proces zakupu ich następców. W związku z tym Francja zaoferowała Latynosom sprzedaż 18 samolotów Mirage 2000-5F, za sumę 500 mln USD (ponad 1,8 mld zł). Z kwoty tej 350 mln USD (ok. 1,3 mld zł) ma być przeznaczone na samoloty, a pozostała suma pokryje koszty zakupu części zamiennych i szkolenia personelu.

Mirage dla Kolumbii mają być spisane ze stanu Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji). Dzięki temu mogłyby trafić do Kolumbii w relatywnie krótkim czasie. 

Francuska oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony lotników FAC. Wcześniej ich koledzy z wojsk lotniczych Chile sugerowali, aby zrezygnować z zakupu F-16 z drugiej ręki, ponieważ sami borykają się z eksploatacją samolotów tego, odkupionych od Holandii (Dostawy holenderskich F-16 do Chile, 2011-04-06). W dodatku okazało się, że radiolokator i awionika Mirage 2000-5F są znacznie lepsze niż analogiczne wyposażenie starszych wersji F-16.\

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.