Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajlandia zamawia EC145T2

Wojska lądowe, 23 lutego 2015

Wojska lądowe Tajlandii zakupiły 6 śmigłowców Airbus Helicopters EC145 T2 w konfiguracji VIP.

Wizualizacja tajskiego EC145 T2 przeznaczonego do przewozu VIP-ów / Rysunek: Airbus Helicopters

Kongthap Bok Thai (królewskie wojska lądowe Tajlandii) podpisały dziś umowę z Airbus Helicopters dotyczącą zakupu 6 lekkich śmigłowców wielozadaniowych EC145 T2. Wiropłaty zostaną przystosowane do transportu VIP-ów. Dostawy śmigłowców rozpoczną się w 2016.

EC145 T2, którego maksymalna masa startowa wynosi 3,65 t, jest napędzany silnikami Turbomeca Arriel 2E z dwukanałowym cyfrowym układem sterowania (FADEC). Wyposażenie kabiny załogi stanowi nowoczesna cyfrowa awionika Helionix i 4-osiowy autopilot.

Zakup EC145 T2 jest kolejną transakcją zawartą przez siły zbrojne Tajlandii z europejskim przedsiębiorstwem.  Jako pierwsze do służby w Kongthap Bok Thai trafiły uzbrojone śmigłowce rozpoznawcze AS550 C3e.

W październiku ub. r. Tajowie postanowili nabyć śmigłowce wielozadaniowe EC725 i EC645 T2 (Tajlandia kupuje EC645 T2 i EC725, 2014-10-23). Oprócz tego Azjaci kupują także, w ramach Foreign Military Sales, wiropłaty UH-72A Lakota, produkowane przez Airbus Helicopters w zakładach w Columbus, Mississippi, w USA (Kolejne Lakoty dla Tajlandii, 2014-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.