Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Enforce Tac 2015: Yamaha dla wojska i policji

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 marca 2015

W Norymberdze zaprezentowano prototyp motocykla dla służb mundurowych. Terenowy jednoślad opracował Quadcenter, niemiecki dystrybutor Yamahy.

Prototyp motocykla Yamaha przygotowany we współpracy z Quadcenter. Nowy model przystosowano do potrzeb służb mundurowych i długotrwałego działania w trudnych warunkach / Zdjęcie: Rafał Janicki

Prototyp, którym zainteresowała się już niemiecka policja, zbudowano w oparciu o nowy model motocykla Yamaha WR 450F. Czterosuwowa, jednocylindrowa jednostka napędowa o pojemności 449 cm3 wyposażona jest we wtrysk paliwa i ma moc 46 koni mechanicznych. To o 31 KM więcej, niż używane do tej pory w armii niemieckiej WR 250. W stosunku do wersji cywilnej tego modelu, moc została zmniejszona, zwiększono jednak moment obrotowy.

Nowoczesny reflektor podczerwony, chroniony patentem. Specjalna konstrukcja pozwoliła całkowicie wyeliminować pasmo światła widzialnego

Na potrzeby służb mundurowych Quadcenter wyposażył Yamahę w zestaw ulepszeń oraz dodatkowych akcesoriów. Wojskowa wersja ma powiększony bak (z siedmiu do 15 litrów) oraz zmieniony system wydechowy, zmniejszający poziom emitowanego hałasu. Standardowy filtr powietrza zastąpiono przeciwpyłowym, przystosowanym do warunków pustynnych, a przednia tarcza hamulcowa otrzymała dodatkową osłonę z polimeru.

Dla poprawy niezawodności przedni hamulec tarczowy został dodatkowo zabezpieczony polimerową osłoną / Zdjęcia: Jarosław Lis

Motocykl dostosowano do działań nocnych przez instalację systemu wygaszającego wszystkie światła. Zastosowano w nim także reflektor podczerwony nowej generacji, w którym wyeliminowano nawet szczątkową emisję pasma widzialnego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.