Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francja wycofuje wojska z RŚA

Strategia i polityka, 09 marca 2015

Ministerstwo obrony Francji podjęło decyzję o stopniowym wycofaniu kontyngentu wojskowego z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Francja zacznie stopniowo redukować liczebność kontyngentu wojskowego w Republice Środkowoafrykańskiej. Głównym zadaniem francuskiego kontyngentu nadal będzie ochrona i wspieranie działań prowadzących do stabilizacji sytuacji wewnętrznej w ogarniętej walkami religijnymi RŚA / Zdjęcie: MO Francji

Zgodnie z decyzją ministerstwa obrony Francji, liczebność francuskiego kontyngentu wojskowego w RŚA zostanie wkrótce zredukowana z 2000 do 1700 żołnierzy. Stacjonujący na miejscu wojskowi ograniczą swą aktywność do dwóch stref terytorialnych, między stolicą kraju – Bangi, a Bambari w centrum kraju oraz między Kaga-Bandoro, a Ndélé na północy i północnym-wschodzie. 

Głównym zadaniem żołnierzy francuskiej misji Sangaris będzie wspieranie procesów stabilizacyjnych, prowadzonych przez siły misji ONZ, UN Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in CAR (MINUSCA, Pakistańczycy w RŚA, 2014-09-17) oraz siły Unii Europejskiej. Wojskowi będą mieli do dyspozycji m.in. 16 kołowych wozów bojowych VBCI 8x8 (Véhicule Blindé de Combat d'Infanterie, Szesnaście VBCI do Afryki, 2015-01-21). 

Nie wiadomo, czy stopniowo wycofywani z RŚA francuscy żołnierze powrócą do kraju, czy też wesprą działania wojskowe prowadzone od lata 2014 w Mali, Burkina Faso, Mauretanii, Nigrze i Czadzie. W ramach misji Berkhane Francuzi wspierają lokalne władze i siły bezpieczeństwa w walce z islamistami (Zbliża się francuska interwencja w Libii?, 2015-01-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.