Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Fort Worth na Foal Eagle 2015

Marynarka wojenna, 17 marca 2015

Amerykański okręt klasy LCS, typu Freedom, USS Fort Worth (LCS 03) wziął udział w ćwiczeniach morskich Foal Eagle 2015, organizowanych wspólnie z Republiką Korei.

USS Fort Worth jako pierwsza jednostka klasy LCS w historii wziął udział w ćwiczeniach morskich Foal Eagle 2015, organizowanych wspólnie z Republiką Korei / Zdjęcie: US Navy

USS Fort Worth, jako pierwsza w historii jednostka klasy Littoral Combat Ship (LCS), wziął udział w ćwiczeniach morskich Foal Eagle 2015. Okręt dołączył do trzech amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, USS Michael Murphy (DDG 112), USS John S. McCain (DDG 56) i USS Lassen (DDG 82), a także kilkunastu jednostek marynarki wojennej Republiki Korei.

Udział w Foal Eagle 2015 był okazją do zapoznania załogi LCS 03 z warunkami służby na północno-wschodnich wodach Oceanu Spokojnego. Po zakończeniu ćwiczeń, okręt wszedł do portu morskiego w Pusan z kurtuazyjną wizytą. Jednostka służyła dotąd głównie na wodach Azji Południowo-Wschodniej, w tym Morza Południowochińskiego.

Warto przypomnieć, że LCS 03 jest w trakcie 16-miesięcznej misji bojowej na wodach Pacyfiku (USS Fort Worth w Singapurze, 2014-12-30). Okręt stacjonuje na co dzień na terenie portu morskiego w Singapurze. Uważa się, że do 2018 US Navy przebazuje do tego państwa co najmniej cztery LCSy. Niewykluczone, że kolejne okręty tej klasy, która zostanie wkrótce przemianowana na fregaty (LCS zmienia się w FF, 2015-01-19), trafią z czasem do innych państw regionu, w tym np. do Republiki Korei lub Japonii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.