Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fort Worth na Foal Eagle 2015

Marynarka wojenna, 17 marca 2015

Amerykański okręt klasy LCS, typu Freedom, USS Fort Worth (LCS 03) wziął udział w ćwiczeniach morskich Foal Eagle 2015, organizowanych wspólnie z Republiką Korei.

USS Fort Worth jako pierwsza jednostka klasy LCS w historii wziął udział w ćwiczeniach morskich Foal Eagle 2015, organizowanych wspólnie z Republiką Korei / Zdjęcie: US Navy

USS Fort Worth, jako pierwsza w historii jednostka klasy Littoral Combat Ship (LCS), wziął udział w ćwiczeniach morskich Foal Eagle 2015. Okręt dołączył do trzech amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, USS Michael Murphy (DDG 112), USS John S. McCain (DDG 56) i USS Lassen (DDG 82), a także kilkunastu jednostek marynarki wojennej Republiki Korei.

Udział w Foal Eagle 2015 był okazją do zapoznania załogi LCS 03 z warunkami służby na północno-wschodnich wodach Oceanu Spokojnego. Po zakończeniu ćwiczeń, okręt wszedł do portu morskiego w Pusan z kurtuazyjną wizytą. Jednostka służyła dotąd głównie na wodach Azji Południowo-Wschodniej, w tym Morza Południowochińskiego.

Warto przypomnieć, że LCS 03 jest w trakcie 16-miesięcznej misji bojowej na wodach Pacyfiku (USS Fort Worth w Singapurze, 2014-12-30). Okręt stacjonuje na co dzień na terenie portu morskiego w Singapurze. Uważa się, że do 2018 US Navy przebazuje do tego państwa co najmniej cztery LCSy. Niewykluczone, że kolejne okręty tej klasy, która zostanie wkrótce przemianowana na fregaty (LCS zmienia się w FF, 2015-01-19), trafią z czasem do innych państw regionu, w tym np. do Republiki Korei lub Japonii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.