Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie dla brytyjskich Merlinów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 marca 2015

AgustaWestland i resort obrony W. Brytanii podpisały kolejne porozumienie w sprawie wsparcia eksploatacji śmigłowców Merlin.

Zdjęcie: AgustaWestland

Zawarte wczoraj porozumienie obejmuje trzecią z kolei pięciolatkę, w ramach 25-letniego kontraktu dotyczącego zintegrowanego wsparcia eksploatacji śmigłowców Merlin (AgustaWestland AW101). Jego wartość to ok. 580 mln GBP (3,2 mld zł). Umowa obowiązywać ma od 1 kwietnia br. do 31 marca 2020.

Producent zapewni wsparcie dla floty 30 wielozadaniowych Merlin HM Mk.2 ze składu Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej W. Brytanii, na zdjęciu) i 25 transportowych Merlin HC Mk.3 / 3A, które niedawno trafiły do eskadr lotnictwa marynarki z Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii).

Te ostatnie zostaną przebudowane do standardu HC Mk.4 / 4A, co umożliwi im operowanie z pokładów okrętów  w ramach wsparcia operacji desantu morskiego. Pracami zajmą się zakłady AgustyWestlanda w brytyjskim Yeovil (Przyszłość brytyjskich śmigłowców, 2014-01-30).

Innymi przedsiębiorstwami zaangażowanymi w przedsięwzięcie są SELEX ES, Thales UK, GE Aviation i Defence Electronics and Components Agency, zajmujące się obsługą i modernizacją awioniki oraz Lockheed Martin UK, dostarczający wyposażenie i syntetyczne urządzenia szkoleniowe dla Merlinów HM Mk.2.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.