Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sagem zmodernizuje FELIN

Wojska lądowe, 03 kwietnia 2015

DGA zawarła z Sagemem kontrakt w sprawie modernizacji zestawów FELIN.

Od 2016 wojska lądowe Francji mają odbierać zestawy FELIN w najnowszej wersji, V1.3 / Zdjęcie: Sagem

Francuska Direction générale de l'armement (DGA, agencja zamówień obronnych) poinformowała dziś o zawarciu kontraktu z przedsiębiorstwem Sagem, dotyczącego modernizacji zestawów indywidualnego wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy FELIN (Fantassin à Equipements et Liaisons Intégrés). Nowy standard oznaczono jako V1.3.

Będzie on polegał na optymalizacji działania urządzeń obserwacyjnych i funkcji bojowych. Nowe oprogramowanie umożliwi współdziałanie m. in. ze strzelcami wyborowymi i bateriami moździerzy.

FELIN V1.3 charakteryzować się też będzie mniejszą o ok. 40% masą, w porównaniu z zestawami używanymi obecnie, co zapewni żołnierzom lepszą mobilność. Zwiększony zostanie także poziom ochrony w paśmie światła widzialnego. Dowódcy drużyn i plutonów otrzymają nowe kamizelki taktyczne, przystosowane do przenoszenia terminali systemu zarządzania walką SitComdé (Système d'information terminal du Combattant débarqué).

Modernizacja V1.3 wprowadzona zostanie w zestawach FELIN produkowanych od początku przyszłego roku. Zgodnie z planem do końca 2019 Sagem dostarczy francuskiemu resortowi obrony 18 552 zestawy FELIN. Do końca ub. r. wyposażono w nie już 17 pułków Armée de Terre (wojsk lądowych, Pierwszy FELIN VBCI, 2013-02-04). Możliwości zestawów sprawdzono w rzeczywistych warunkach, podczas działań bojowych prowadzonych przez Francuzów w Afganistanie i w Afryce.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra