Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja norweskich Arthurów

Wojska lądowe, 09 kwietnia 2015

Saab otrzymał od Norwegii zamówienie na modernizację radiolokatorów rozpoznania artyleryjskiego Arthur.

Wojska lądowe Norwegii będą używały jako nosiciela radiolokatorów Arthur transporterów gąsienicowych M113 F4 / Zdjęcie: Saab

Spółka Saab Technologies Norway AS otrzymała od Norweskiej Organizacji Logistyki Obronnej (Norwegian Defence Logistic Organisation, NDLO) zamówienie na opracowanie prototypu zmodernizowanego w ramach programu MLU (Mid-Life Upgrade) radiolokatora rozpoznania artyleryjskiego Arthur (ARTillery HUnting Radar). Wartość zamówienia wynosi około 115 mln SEK (ok. 65 mln zł).

Opracowaniem i produkcją prototypowego radiolokatora zajmą się zakłady Saab w norweskim Halden i szwedzkim Göteborgu (Nowe radary Saaba, 2014-05-12). Dostawy urządzeń rozpoczną się w 2017.

Arthur to radiolokator, który może lokalizować stanowiska artylerii lufowej i rakietowej przeciwnika oraz pociski moździerzowe, artylerysjkie i rakietowe i jednocześnie kierować ogniem własnego pododdziału artylerii. Siły zbrojne Norwegii rozpoczęły eksplotację Arthurów w 1999. Radary zamontowano na przegubowym transporterze  gąsienicowym Bv 206.

Na mocy najnowszego porozumienia norweskie Arthury zostaną zmodernizowane do standardu Mod C, mającego nowe funkcje kierowania, dowodzenia i łączności, a także charakteryzującego się większym zasięgiem i dokładnością wykrywania celów. Urządzenia zostaną zamontowane w nowych kontenerach 10-stopowych (3,05 m), co pozwoli na przewożenie ich przez różne typy pojazdów. Wojska lądowe Norwegii będą używały jako nosiciela radiolokatorów Arthur transporterów gąsienicowych M113 F4.

Innymi użytkownikami Arthurów są siły zbrojne Szwecji. W. Brytanii Grecji Czech, Włoch, Hiszpanii i Republiki Korei (Kolejne zlecenie na Athury, 2013-03-28, Arthury dla Korei, 2011-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.