Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa Zelandia przygotowuje się do irackiej misji

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 kwietnia 2015

Ponad setka nowozelandzkich żołnierzy udała się do Australii, gdzie przejdą kilkudniowe przeszkolenie przygotowujące ich do nowej misji w Iraku.

Grupa 120 nowozelandzkich wojskowych przechodzi w Australii szkolenie przygotowujące ich do nowej misji w Iraku / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Grupa ok. 120 żołnierzy wojsk lądowych Nowej Zelandii opuściła we wtorek bazę wojsk lotniczych Ohakea. Wojskowi udali się do obozu szkoleniowego australijskich sił zbrojnych, Enoggera w pobliżu Brisbane. Żołnierze spędzą w Australii trzy dni, po czym większość z nich wróci do kraju. Część zostanie jednak wysłana bezpośrednio do Iraku w ramach przygotowań do nowej wielonarodowej misji szkoleniowej.

W grupie, która udała się do Australii są m.in. instruktorzy, medycy, członkowie personelu logistycznego i sztabowego oraz żołnierze, którzy będą odpowiadali za ochronę nowozelandzkiego kontyngentu w Iraku. Wellington wyśle na Bliski Wschód ponad 140 wojskowych. Ich głównym zadaniem będzie szkolenie członków irackich sił bezpieczeństwa i przygotowywanie ich do walki z bojownikami Państwa Islamskiego oraz innych organizacji islamistycznych.

Nowa misja szkoleniowa będzie prowadzona m.in. na terenie Camp Taji, na północ od Bagdadu. Służbę ma pełnić tam 106 Nowozelandczyków. Reszta personelu wojskowego zostanie rozmieszczona w innych lokalizacjach położonych w środkowym i południowo-wschodnim Iraku. Szkolenia będą realizowane w ramach wielonarodowego programu Building Partner Capacity. Oddzielne kontyngenty wystawią też m.in. Australia, USA, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Dania i Holandia (Nowa holenderska misja szkoleniowa w Iraku, 2015-02-17, Hiszpanie ponownie w Iraku, 2015-01-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.