Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny test rakiety Danush

Marynarka wojenna, 11 kwietnia 2015

Indie przeprowadziły kolejny test rakiety balistycznej bazowania morskiego zdolnej do przenoszenia ładunków jądrowych Danush. Rakietę wystrzelono z okrętu patrolowego INS Subhadra.

Rakieta Danush startuje z wyrzutni na pokładzie INS Subhadra / Zdjęcie: DRDO

9 kwietnia Indie przeprowadziły kolejny test rakiety balistycznej bazowania morskiego zdolnej do przenoszenia ładunków jądrowych Danush. Okręt, z którego wystrzelono rakietę to INS Subhadra, który płynął na wodach Zatoki Bengalskiej u wschodnich wybrzeży Indii. Start nastąpił o 11:02 czasu lokalnego. Test został oceniony jako udany.

Danush to jednostopniowa rakieta na ciekły materiał pędny. To morska wersja rakiety Prithvi II. Może przenosić głowicę bojową – konwencjonalną lub jądrową – o masie 500 kg i atakować cele morskie i lądowe. Zasięg rakiety wynosi 350 km.

Danush jest jedną z pięciu rakiet opracowywanych w ramach Integrated Guided Missile Development Programme. Realizuje go indyjska Defense Research and Development Organization (DRDO). Poprzednie testy Danusha miały miejsce 5 października 2012 (Udany test Dhanusha, 2012-10-10) i 23 listopada 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra