Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa o zakupie AB-412

Lotnictwo wojskowe, 16 kwietnia 2015

Peru zawarło ostateczną umowę o zakupie trzech ex-holenderskich śmigłowców morskich Agusta Bell 412SP.

Peru porozumiało się we wtorek z Holandią w sprawie zakupu trzech śmigłowców morskich Agusta Bell 412SP. Ich zadaniem będzie prowadzenie operacji poszukiwawczo-ratowniczych, ewakuacja medyczna oraz transport zaopatrzenia i wyposażenia wojskowego / Zdjęcie: MO Peru

Porozumienie zawarto we wtorek, w Limie. Umowa przewiduje sprzedaż Peru trzech śmigłowców morskich AB-412SP wraz z wyposażeniem dodatkowym i pakietem części zamiennych (Belle 412 dla Peru, 2014-12-01). Wartość kontraktu nie została podana do publicznej wiadomości. Lokalne media szacują jednak, że śmigłowce zakupiono za ok. 12 mln USD (45,5 mln zł).

Dotychczasowy użytkownik AB-412SP, Koninklijke Marine (królewska marynarka wojenna Holandii), będzie odpowiedzialny za przywrócenie śmigłowcom stanu zdatności do lotu oraz przeszkolenie załóg lotniczych i personelu obsługowego Marina de Guerra del Perú (MGP, marynarki wojennej Peru).

Nowe peruwiańskie śmigłowce będą używane przede wszystkim do zadań poszukiwawczo-ratowniczych (SAR) i ewakuacji medycznej oraz transportu zaopatrzenia i wyposażenia wojskowego między poszczególnymi bazami i okrętami MGP. Wiropłaty będą stacjonować m.in. na okręcie zaopatrzeniowym BAP Tacna (ARL-158) (ex-holenderskim HNLMS Amsterdam (A-836) (HNLMS Amsterdam sprzedany, 2014-07-18).

Warto przypomnieć, że lotnictwo MGP wzbogaciło się w ostatnich miesiącach także o 5 śmigłowców morskich SH-2G Super Seasprite, używanych w przeszłości przez Nową Zelandię. Większość wiropłatów zostanie zmodernizowana przez General Dynamics Canada i Kaman, które wyposażą je m.in. w radiolokatory APS-143C(v)3 i sonary zanurzeniowe (Modernizacja peruwiańskich SH-2G, 2014-11-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra