Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy Jaków-130 na Białoruś

Lotnictwo wojskowe, 19 kwietnia 2015

Do końca kwietnia na Białoruś zostaną dostarczone 4 zamówione w 2012 samoloty szkolno-bojowe Jak-130. Kontrakt przewiduje opcję na 4 kolejne samoloty tego typu.

Pierwszy Jak-130 dla Białorusi podczas oblotu nad lotniskiem fabrycznym Korporacji Irkut

Przedstawiciele Korporacji Irkut poinformowali, że dostarczyli już Białorusi pierwszy z zamówionych w grudniu 2012 samolot szkolno-bojowy Jak-130 (Białoruś kupuje Jaki-130, 2012-12-18). Według Ministerstwa Obrony Białorusi, dostawa partii 4 samolotów ma zostać zrealizowana do końca kwietnia. Z koli Rosjanie twierdzą, że dostawy zakończą się przed 9 maja, obchodzonym w krajach WNP jako Dzień Zwycięstwa.

Z ujawnionych informacji wynika, ż Białoruś zdecydowała się na wykorzystanie opcji na kolejne 4 Jaki-130. Irkut spodziewa się dalszych zamówień. Jaki-130 zastępują stare czeskie L-39 Albatros.

Pierwszy Jak-130 białoruskich WWS został dostarczony 15 kwietnia na lotnisko 116. Bazy lotnictwa szturmowego w Lidzie na pokładzie samolotu transportowego Ił-76. Teraz montują go rosyjscy specjaliści / Zdjęcia: voentv.mil.by

Od kilku miesięcy 4 białoruskich pilotów i 18 techników szkoli się w Rosji. Szkolenie odbywa się Centrum organizacji przygotowania personelu latającego w podmoskiewskim Żukowskim. Na Białorusi zakupione w FR samoloty będą stacjonować na lotnisku w Lidzie. Poza szkoleniem i użyciem do atakowania celów naziemnych, ich misją będzie też zwalczanie niewielkich, nisko lecących celów, przede wszystkim bezzałogowców.

Pierwszy Jak-130 dla Białorusi został oblatany 27 lutego 2015 (to prawdopodobnie samolot pierwotnie przeznaczony dla Libii). Kolejne były oblatywane 15.03., 27.03. i 6.04.2015. Samoloty dla Białorusi noszą numery seryjne 173 (nr burt. 71) - 176 (74), a fabryczne 130.11.00-1001/1004.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.