Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby tankowania X-47B

Lotnictwo wojskowe, 21 kwietnia 2015

US Navy przeprowadziła pierwsze próby tankowania w locie bezzałogowca X-47B.

Pierwsze próba tankowania bbsl X47B, na razie bez przetaczania nafty / Zdjęcie: NAVAIR

Na stronie Naval Air Systems Command (NAVAIR) opublikowano zdjęcie demonstratora bojowego bezzałogowego statku latającego X-47B (X-47B zakończył próby na lotniskowcu, 2014-08-29) z wysuniętą sondą do pobierania paliwa podczas lotu. Jak informuje US Navy, wykonano je 15 kwietnia nad Zatoką Chesapeake.

Wiadomo też, że jako tankowca użyto Boeinga K-707, należącego do prywatnego przedsiębiorstwa Omega Aerial Refueling Services. Należy podkreślić, że w trakcie próby bbsl nie pobierał paliwa – realizowano jedynie suche kontakty, badając własności aerodynamiczne X-47B poruszającego się za dużym samolotem.

Jak mówi lakoniczny komunikat – pierwsze próby zakończyły się sukcesem. Następnym etapem badań będą loty, w trakcie których X-47B będzie pobierał naftę ze zbiorników K-707.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra