Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Intensywne bombardowania Jemenu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 kwietnia 2015

Dowództwo wielonarodowej koalicji pod przywództwem Arabii Saudyjskiej zintensyfikowało naloty na pozycje bojowników Huti w Jemenie. 

Kilka tysięcy rebeliantów Huti miało stracić życie nalotach prowadzonych od 25 marca w ramach operacji Decisive Storm / Zdjęcie: MNO

Rzecznik prasowy koalicji 9 państw walczących z bojownikami Huti w Jemenie, saudyjski generał brygady Ahmed Asiri, poinformował o zintensyfikowaniu nalotów na pozycje rebeliantów. Koalicjanci przeprowadzają obecnie ponad 100 akcji bojowych dziennie. Za cel obierane są przede wszystkim magazyny i składy z bronią, centra łączności i dowodzenia, ośrodki szkoleniowe i kanały przerzutu zaopatrzenia i wyposażenia wojskowego oraz jemeńskie bazy wojskowe zajęte przez rebeliantów (Jemeński CN-235 zniszczony, 2015-03-31).

Operacje lotnicze prowadzone są w ramach zapoczątkowanej w marcu operacji Decisive Storm. Gen. Asiri poinformował, że siłom koalicji udało się uszkodzić główne centra dowodzenia bojowników Huti, utrudniając im organizację i koordynację akcji bojowych. Zniszczono też wiele magazynów i składów z bronią, co wpłynęło na tempo ofensywy rebeliantów w niektórych częściach Jemenu.

Bombardowania pozycji Huti w Jemenie rozpoczęły się 25 marca. Państwa koalicji dokonały dotąd ponad 2300 nalotów. Duży nacisk kładziony jest na zniszczenie pozycji rebeliantów wokół północno-zachodniego miasta Sada, położonego zaledwie kilkadziesiąt km od granicy z Arabią Saudyjską oraz stolicy kraju, Sany.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.