Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny kuter patrolowy dla Mauritiusu

Marynarka wojenna, 03 czerwca 2015

W Indiach rozpoczęto budowę kolejnego szybkiego kutra patrolowego przeznaczonego dla jednostek morskich policji Mauritiusu.

Mauritius sfinansuje kupno nowego kutra patrolowego dzięki pożyczce w wysokości 46 mln USD (170 mln zł), udzielonej przez Indie / Zdjęcie: GSL

Ceremonia położenia stępki pod kolejny 50-m kuter patrolowy odbyła się na terenie Goa Shipyard Ltd., położonej na zachodnim wybrzeżu kraju. Okręt zamówiono latem 2014. Mauritius zapłaci za niego 20,5 mln USD (76 mln zł). Jednostka powinna trafić do odbiorcy na przełomie 2015/2016.

Okręt będzie używany do patrolowania i ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Mauritiusu. Ma wspierać pozostałe jednostki policji i straży wybrzeża w walce z przemytnikami kontrabandy i zwalczaniu wszelkich przejawów aktywności piratów morskich.

Projekt okrętu oparto na istniejącym już rozwiązaniu w postaci 48-m patrolowców typu Sarojini Naidu, zbudowanych przez GSL dla straży wybrzeża Indii. Jednostki w odmianie podstawowej mają 7,5 m szerokości i wypierają 235 t. Rozwijają prędkość 35 w. Zasięg obliczany jest na ponad 2220 km. Autonomiczność wynosi 7 dni. Załogę stanowi 5 oficerów i 25 marynarzy.

Pod koniec 2014 straż wybrzeża Mauritiusu wprowadziła do służby pierwszy kuter patrolowy zakupiony w Indiach, MCGS Barracuda. Okręt zbudowała i dostarczyła Garden Reach Shipbuilders & Engineers (GRSE) z Kalkuty (Patrolowiec dla Mauritiusu coraz bliżej, 2013-08-20). Jednostka kosztowała ok. 50 mln USD (184,6 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.