Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MBDA komentuje wybór MEADS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 czerwca 2015

Przedstawiciele MBDA Deutschland skomentowali wybór MEADS jako nowego systemu obrony powietrznej sił zbrojnych Niemiec.

MEADS to wspólny projekt niemieckiego i włoskiego oddziału MBDA i amerykańskiego Lockheed Martina. Prace nad systemem kosztowały dotychczas ponad 4 mld euro (16,6 mld zł). Niemcy zainwestowały w program 1,2 mld euro (5 mld zł). MEADS oferowano również Polsce w ramach programu Wisła. Ofertę odrzucono, a jako główny powód decyzji MON podano nieosiągnięcie przez niego stanu zdolności operacyjnej / Zdjęcie: MEADS International

Niemieckie przedsiębiorstwo z zadowoleniem przyjęło pojawiające się w ostatnich dniach informacje medialne o wyborze przez Niemcy nowego systemu obrony powietrznej (Taktisches Luftverteidigungssystem, TLVS) opartego o rozwijane wciąż zestawy MEADS (Niemcy wybrali MEADS, 2015-06-09). Thomas Homberg, dyrektor zarządzający MBDA Deutschland, wyraził przekonanie, że wybrany przez Berlin system OP spełni przyszłe wymogi operacyjne sił zbrojnych. Potwierdził jednocześnie, że produkcja i dostawa uzbrojenia będzie dużym testem dla sprawności i innowacyjności niemieckiego przemysłu zbrojeniowego.

MBDA Deutschland będzie głównym koordynatorem programu dostawy MEADS siłom zbrojnym Niemiec. Zakup niemiecko-włosko-amerykańskich zestawów OP pozytywnie wpłynie na kondycję lokalnej gospodarki. Pozwoli bowiem na utrzymanie lub utworzenie co najmniej 1300 miejsc pracy, co zwróci Berlinowi część kosztów zakupu MEADS, szacowanych obecnie na 4,5 mld USD (ok. 17 mld zł).

Partnerem technicznym MBDA Deutschland będzie włoski oddział grupy, a także amerykański Lockheed Martin. Wybrane podzespoły systemu wyprodukują i dostarczą zakłady Lockheed Martina z Dallas w Teksasie, Huntsville w Alabamie, Orlando na Florydzie i Syracuse w stanie Nowy Jork.

Dużą wstrzemięźliwością w komentowaniu doniesień medialnych wykazał się natomiast amerykański Raytheon, konkurent w zakończonym przetargu. Producent z Waltham w Massachusetts czeka na oficjalny komunikat ze strony niemieckich władz. Koncern zamierza podtrzymać do tego czasu ofertę modernizacji eksploatowanych przez Niemcy od lat 1980. zestawów Patriot.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.