Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby morskie HMAS Adelaide

Marynarka wojenna, 23 czerwca 2015

W Australii rozpoczęto pierwszy etap prób morskich HMAS Adelaide (L01), drugiego śmigłowcowca desantowego typu Canberra.

Przyszły HMAS Adelaide przejdzie w najbliższych miesiącach serię testów morskich. Pierwszy etap zajmie 240 h i potrwa 20 dni. Jesienią okręt trafi do RAN, która przeprowadzi próby odbiorcze i zakończy program szkolenia i zgrywania załogi / Zdjęcie: BAE Systems

Przyszły HMAS Adelaide opuścił stocznię BAE Systems w Williamstown (Kadłub Adelaide dotarł do Australii, 2014-02-10). Okręt przeszedł w ostatnich dniach serię wstępnych testów morskich prowadzonych na wodach zatoki Port Phillip na południu kraju. Jednostka udała się w 10-dniową podróż do Sydney. Śmigłowcowiec zawinie do HMAS Kuttabul (Fleet Base East) na Garden Island (HMAS Canberra w linii, 2014-11-28).

Na czas pobytu w stolicy Australii okręt zostanie umieszczony w suchym doku. Miejscowa filia BAE Systems dokona przeglądu jednostki, odmaluje jej kadłub i sprawdzi stan pokładu lotniczego. Następnie śmigłowcowiec uda się w drogę powrotną do Williamstown, gdzie dotrze w połowie lipca.

W sierpniu rozpocznie się drugi etap testów morskich HMAS Adelaide. Próby będą koncentrowały się na ocenie pracy urządzeń łączności, stacji obserwacji i analizy otoczenia, a także systemów samoobrony. Przećwiczone zostaną też najprawdopodobniej operacje lotnicze prowadzone z pokładu okrętu. Jednostka trafi do Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii) jesienią.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.