Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby morskie HMAS Adelaide

Marynarka wojenna, 23 czerwca 2015

W Australii rozpoczęto pierwszy etap prób morskich HMAS Adelaide (L01), drugiego śmigłowcowca desantowego typu Canberra.

Przyszły HMAS Adelaide przejdzie w najbliższych miesiącach serię testów morskich. Pierwszy etap zajmie 240 h i potrwa 20 dni. Jesienią okręt trafi do RAN, która przeprowadzi próby odbiorcze i zakończy program szkolenia i zgrywania załogi / Zdjęcie: BAE Systems

Przyszły HMAS Adelaide opuścił stocznię BAE Systems w Williamstown (Kadłub Adelaide dotarł do Australii, 2014-02-10). Okręt przeszedł w ostatnich dniach serię wstępnych testów morskich prowadzonych na wodach zatoki Port Phillip na południu kraju. Jednostka udała się w 10-dniową podróż do Sydney. Śmigłowcowiec zawinie do HMAS Kuttabul (Fleet Base East) na Garden Island (HMAS Canberra w linii, 2014-11-28).

Na czas pobytu w stolicy Australii okręt zostanie umieszczony w suchym doku. Miejscowa filia BAE Systems dokona przeglądu jednostki, odmaluje jej kadłub i sprawdzi stan pokładu lotniczego. Następnie śmigłowcowiec uda się w drogę powrotną do Williamstown, gdzie dotrze w połowie lipca.

W sierpniu rozpocznie się drugi etap testów morskich HMAS Adelaide. Próby będą koncentrowały się na ocenie pracy urządzeń łączności, stacji obserwacji i analizy otoczenia, a także systemów samoobrony. Przećwiczone zostaną też najprawdopodobniej operacje lotnicze prowadzone z pokładu okrętu. Jednostka trafi do Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii) jesienią.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.