Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto produkcję armatohaubic Dhanush

Wojska lądowe, 06 lipca 2015

W Indiach rozpoczęto produkcję rodzimych 155-mm lekkich holowanych armatohaubic Dhanush.

Wojska lądowe Indii będą potrzebować co najmniej 500 155-mm lekkich holowanych armatohaubic by sprostać wymogom operacyjnym. Działa zostaną rozmieszczone m.in. wzdłuż mierzącej 4000 km indyjsko-chińskiej linii demarkacyjnej, gdzie stacjonować będzie nowo formowany 17. Korpus Górski / Zdjęcie: MO Indii

Ordnance Factory Board (OFB) rozpoczęła przed kilkoma tygodniami produkcję seryjnych 155-mm lekkich armatohaubic Dhanush (Bofors FH77B L45) z lufami o długości 45 kalibrów. W ciągu pół roku zakłady wyprodukują i dostarczą 6 dział, które zostaną następnie przekazane do testów oddziałom Bhāratīya Thalsēnā (wojsk lądowych Indii). Montaż kolejnego tuzina armatohaubic zajmie ok. roku.

Władze Indii złożyły w maju zamówienie na ponad 100 zestawów artyleryjskich. Dowództwo BT oczekuje, że OFB przekaże do dyspozycji żołnierzy w ciągu kilku lat 144 armatohaubice Dhanush o wartości 12,6 mld INR (756,7 mln zł, Indie potwierdzają zamówienie na armatohaubice, 2015-05-25). Działa montowane będą w Jabalpur Gun Carriage Factory. Zakłady są obecnie rozbudowywane. Po zakończeniu prac tempo produkcji wyniesie 30-35 armatohaubic rocznie.

Decyzję o zakupie pierwszej partii dział podjęto po zakończeniu serii wielomiesięcznych testów ogniowych. Próby prowadzono latem 2014 i zimą br. Ich głównym celem była ocena zdolności bojowych uzbrojenia w różnych warunkach pogodowych (Dhanush po testach , 2015-04-28). Armatohaubice Dhanush zastąpią w linii działa w odmianie FH77B L39 z lufami o długości 39 kalibrów, zakupione od Boforsa w latach 1980.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.