Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakończono próby flatterowe KC-46

Lotnictwo wojskowe, 17 sierpnia 2015

Boeing zakończył próby flatterowe prototypowego samolotu transportowo-tankującego KC-46A Pegasus.

Prototypowy 767-2C podczas prób flatterowych / Zdjęcie: Boeing

Boeing zakończył próby flatterowe prototypowego samolotu transportowo-tankującego KC-46A Pegasus (EMD-1), oznaczanego jako 767-2C. Dzięki temu uzyskano certyfikat, zezwalający na operowanie samolotu z zabudowanymi podskrzydłowymi zasobnikami z przewodami elastycznymi i złożonym podkadłubowym przewodem sztywnym (Próby Pegasusa z wyposażeniem , 2015-06-05).

Niestety, po raz kolejny Boeing boryka się z problemami w procesie konstruowania nowych tankowców US Air Force. Obecnie mów się o niedociągnięciach instalacji paliwowej – jednego z krytycznych elementów samolotów tego typu.

Dzięki pomyślnemu zakończeniu prób uzyskano certyfikat, zezwalający na operowanie samolotu z zabudowanymi podskrzydłowymi zasobnikami z przewodami elastycznymi i złożonym podkadłubowym przewodem sztywnym
 

W czerwcu przedstawiciele koncernu z Seattle twierdzili, że oblot samolotu EMD-2, który będzie pełnoprawnym KC-46A, mającym Uzupełniający Certyfikat Typu FAA i certyfikat wojskowy nastąpi niebawem, czyli pod koniec sierpnia lub na początku września. Obecnie, w związku ze wspomnianymi wcześniej kwestiami, data nie została jeszcze ustalona. Według Boeinga, w grę wchodzi miesięczny poślizg, co oznaczałoby oblot na początku października.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.