Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Korea bliska sprzedaży 130 samolotów T-50

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 października 2007

Korea Południowa negocjuje kontrakty na sprzedaż naddźwiękowych samolotów treningowych T-50 Golden Eagle. Potencjalnymi klientami są Singapur, Grecja i ZEA.

T-50 został oblatany w sierpniu 2002. Koreańskie wojska lotnicze pierwszych 25 T-50 zamówiły w grudniu 2003. Pierwszy produkcyjny samolot został zaprezentowany w sierpniu 2005. Wszedł do służby w kwietniu 2007. Obecnie lata kilkanaście T-50. Pierwsze dwie eskadry mają osiągnąć zdolność operacyjną w 2008

Korea Południowa podpisze negocjowane kontrakty być może jeszcze w tym lub kolejnym miesiącu, powiedział Yoon Cha-young, dyrektor wykonawczy Korea Aerospace Industries Association. ZEA są zainteresowane 60 samolotami T-50. Singapur rozważa zakup 30 samolotów, a Grecja 40.

T-50 Golden Eagle to naddźwiękowy samolot treningowy opracowany przez Korea Aerospace Industries i Lockheed Martina, a sfinansowany przez rząd koreański. Kosztuje ok. 20 mln USD za egzemplarz. Na razie jest produkowany jedynie na potrzeby samej Korei Południowej.

Sprzedaż T-50 może być przełomem w eksporcie koreańskiego uzbrojenia. W grę wchodzi także sprzedaż czołgów K-2 Black Panther, turbośmigłowych samolotów szkolnych KT-1 Woongbee, samobieżnych haubic kal. 155 mm Samsung Techwin K-9 i mobilnych rakietowych zestawów przeciwlotniczych o zasięgu 10 km Cheonma (Pegasus) z 8 pociskami rozwijającymi prędkość Ma2,6 - pierwszych opracowanych przez przemysł koreański.

Na najbliższej wystawie lotniczo-zbrojeniowej (Korea Aerospace & Defense Exhibition 2007) w Seulu spodziewane jest podpisanie umów wartych aż 500 mln USD. Ma w nich wziąć udział 256 przedsiębiorstw obronnych z 26 krajów. 86 z nich to przedsiębiorstwa koreańskie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.