Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot M-345 za kilka miesięcy

Lotnictwo wojskowe, 10 września 2015

Prototyp samolotu szkolenia zaawansowanego M-345 ma zostać oblatany w pierwszej połowie przyszłego roku.

Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Według informacji włoskiego koncernu Alenia Aermacchi prototyp samolotu szkolenia zaawansowanego M-345 (na zdjęciu) ma wzbić się w powietrze w pierwszej połowie 2016. Obecnie w zakładach w Venegono trwają prace przy zabudowaniu jego zespołu napędowego, którym ma być silnik turbowentylatorowy Williams FJ-44-4M-34 (Wybrano silnik dla M-345, 2014-10-10). Samolot zostanie też wyposażony w nową awionikę, dostarczoną przez Selex ES.

Jednocześnie montowany jest pierwszy przedseryjny M-345, w którym wprowadzone będą rozwiązanie przewidziane dla samolotów seryjnych – m. in. nowa struktura płatowca, zmieniony kształt nosowej części kadłuba oraz nowe podwozie i owiewka kabiny załogi. Samolot ten ma zostać oblatany na początku 2017.

Producenta zakłada, że M-345 zastąpią w jednostkachAeronautica Militare(wojsk lotniczych Włoch) samoloty MB-339, używane do szkolenia zaawansowanego i taktycznego oraz MB-339PAN, wchodzące w skład zespołu akrobacyjnego Frecce Tricolori. Alenia Aermacchi prowadzi obecnie z wojskiem negocjacje dotyczące zamówienia. Dostawy seryjnych M-345 miałyby rozpocząć się w 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.