Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kamuflaż dla Ajaxa

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 września 2015

Saab zdobył od General Dynamics UK zamówienie na nowoczesne systemy mobilnego kamuflażu.

Wozy rodziny Ajax zostaną wyposażone w systemy mobilnego kamuflażu opracowane przez Szwedów / Zdjęcie: Saab

Saab otrzymał od General Dynamics UK zamówienie na systemy mobilnego kamuflażu dla rodziny pojazdów Ajax, znanych wcześniej pod nazwą Scout (Wsparcie techniczne Scout SV, 2015-07-23). Dostawy wyposażenia zakończą się w 2022.

Zamówienie na system mobilnego kamuflażu Saab stanowi część kontraktu General Dynamics UK, podpisanego we wrześniu 2014 z Ministerstwem Obrony W. Brytanii. Dotyczy on dostawy 589 wozów Ajax dla brytyjskich wojsk lądowych, w latach 2017-2024. Porozumienie pomiędzy Saab a General Dynamics UK dotyczy kamuflażu, w jaki wyposażone zostaną pojazdy pierwszej transzy dostaw.

Mająca wejść do służby rodzina wozów Ajax będzie jedną z najbardziej nowoczesnych rodzin gąsienicowych pojazdów opancerzonych w siłach NATO.[…[ Jesteśmy szczególnie dumni, że to właśnie nasz system spełnia wymagania w zakresie kamuflażu i zapewni tym pojazdom zwiększone możliwości i zdolność operacyjną – mówi Görgen Johansson, kierownik Saab Dynamics. – Zamówienie jest potwierdzeniem naszych starań na rzecz ciągłej modernizacji rozwiązań w dziedzinie mobilnego kamuflażu, tak by zapewniały wysoką przeżywalność […] – dodaje Anders Wiman, dyrektor Saab Barracuda (Kamuflaż australijskich Abramsów, 2008-06-04).

General Dynamics UK dostarczy British Army 589 wozów bojowych rodziny Ajax, opartych na projekcie ASCOD 2 od General Dynamics Santa Barbara Sistemas. Pojazdy doposażane w wieże Lockheed Martin UK, z 40-mm armatą automatyczną zasilaną amunicją teleskopową, będą występowały w kilku odmianach, w tym czołgu rozpoznawczego (198), wozu kierowania ogniem artyleryjskim (23) i obserwacyjnego, wyposażonego w przenośny radiolokator (24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.