Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test M51

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 października 2015

Wczoraj we Francji przeprowadzono próbne odpalenie nowej wersji pocisku balistycznego M51.

Wczorajszy test stanowił kolejny etap prac rozwojowych, zmierzających do opracowania nowej wersji pocisku balistycznego M51 / Zdjęcie: DGA

Eksperymentalny pocisk odpalono z poligonu doświadczalnego Direction générale de l'armement (DGA, francuskiej agencji zamówień obronnych) w Biscarrosse, u wybrzeży Zatoki Biskajskiej, o 10:28 czasu miejscowego. Rakieta spadła do północnego Atlantyku, po przeleceniu zaprogramowanej trasy. Jej lot śledzono za pomocą urządzeń telemetrycznych i optoelektronicznych.

Pociski balistyczne M51 stanowią uzbrojenie 2 spośród 4 francuskich strategicznych okrętów podwodnych typu Triomphant (Le Terrible w służbie, 2010-10-04). Każdy OP przenosi po 16 pocisków o zasięgu 8-10 tys. km, wyposażonych w 6-10 głowic TN 75 o sile 100 kT każda.

Marine Nationale (marynarka wojenna Francji) jest w trakcie przezbrajania w M51 pozostałych 2 OP typu Triomphant. Obecnie okręty te przenoszą po 16 pocisków balistycznych starszej generacji, M45, o zasięgu 6 tys. km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.