Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Poseidony szukają rozbitków

Lotnictwo wojskowe, 04 października 2015

Załogi amerykańskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon prowadzą poszukiwania kontenerowca El Faro, który zaginął u wybrzeży Bahamów. Na jego pokładzie znajdowało się 5 Polaków.

Dwa samoloty patrolowe P-8A lotnictwa marynarki wojennej USA biorą udział w poszukiwaniach kontenerowca El Faro, który zaginął u wybrzeży Bahamów. Jednostka szła z Jacksonville na Florydzie do San Juan w Portoryko. W skład jej załogi wchodziło 5 Polaków / Zdjęcie: USN

Od kilku dni Straż Wybrzeża USA (USCG) poszukuje zaginionego kontenerowca El Faro. Kontakt radiowy z załogą utracono w chwili, gdy jednostka znajdowała się ponad 100 km na północ od Bahamów. Na pokładzie idącego pod amerykańską banderą statku znajdowało się 33 członków załogi, w tym 5 Polaków.

Wczoraj w poszukiwania El Faro włączyło się lotnictwo US Navy. Dwa morskie samoloty patrolowe P-8A Poseidon, latające w składzie Patrol Squadron (VP) 5, Mad Foxes, przeczesują obszar na północny wschód od Bahamów. Akcję ratunkową utrudnia szalejący huragan Juaqin.

Na początku 2015 P-8A latające w składzie VP 5 powróciły do Naval Air Station Jacksonville na Florydzie po zakończeniu wielomiesięcznej misji bojowej w Japonii (P-8A na Filipinach, 2015-03-05). Latem 2014 Poseidony przerzucowano do bazy wojsk lotniczych USA Kadena na Okinawie, skąd wykonywały loty patrolowe m.in. nad Morzami Południowochińskim i Filipińskim (Chiński Su-27 zagroził Posejdonowi, 2014-08-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.